Česko má aktuálně 572 nakažených koronavirem. Pět nemocných je ve vážném stavu

Česko má 572 potvrzených případů nákazy koronavirem. Aktualizované údaje onemocnění COVID-19 zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví na svém webu. Počet nemocných stoupl v porovnání se středečním večerem o 50 případů. Pět nemocných je ve vážném stavu, uvedl ve středu ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Čtyři pacienti jsou na umělé plicní ventilaci, jeden nemocný je napojen na mimotělní oběh. Stále platí, že vyléčeni jsou tři lidé.

Praha (Aktualizováno: 9:14 19. 3. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bezpečnostní opatření na úřadech. Vstup je povolen pouze s rouškou, po změření teploty, dezinfekci rukou a v omezeném počtu klientů u přepážek. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Nejvíce nakažených je stále v Praze, během středy tam přibylo 27 nových potvrzených případů, celkem jich je v metropoli 181, mezi novými pacienty je 25 dospělých a dvě děti.

Vrchol u koronaviru čekáme asi za měsíc. Může ale přijít druhá i třetí vlna, říká Vojtěchova náměstkyně

Číst článek

Za Prahou následuje s 56 případy Středočeský a s 51 nakaženými Olomoucký kraj. Nejméně případů je v Libereckém kraji, kde testy dosud prokázaly nákazu u pěti lidí.

Nové testy i další opatření

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) ve středu na twitteru uvedl, že do testování je zapojeno 36 laboratoří a testuje se víc lidí. V úterý bylo podle dat vyšetřeno 1362 lidí, což je o 128 více než v pondělí. Celkem bylo k úterý provedeno přes 7600 testů. Středeční údaje nejsou zatím k dispozici.

Aktuálně máme v ČR 522 potvrzených pacientů s koronavirem. Od rána jejich počet vzrostl o 58. 👉 onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19

19:26 – 18. 03. 2020

27 394

Ve středu v noci dorazilo z Číny 150 000 rychlotestů na nový typ koronaviru, ihned byly distribuovány do nemocnic a dalších míst. Podle náměstka ministra zdravotnictví Romana Prymuly se rychlotesty budou používat jen u lidí, kteří mají příznaky nemoci. Domácí testování zůstane u déle trvajících testů.

Vláda ve středu v boji proti šíření nákazy koronavirem přijala další opatření. Od půlnoci na čtvrtek začne platit zákaz vycházení bez pokrývky nosu a úst. Kabinet také od čtvrtka vyhradil nákup v prodejnách potravin mezi 10.00 a 12.00 pro lidi nad 65 let. Lázeňská zařízení od stejného termínu nesmějí přijímat do péče nové klienty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme