Česko loni zaznamenalo rekordní příliv azylantů

O azyl v České republice v loňském roce požádalo více než 11 cizinců - to je nejvíce od roku 1990. Přes 40 procent azylantů jsou Čečenci. Většina z nich ale Českem jenom prochází a ani nedokončí azylovou proceduru. Nejčastěji pokračují do Rakouska.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

uprchlíci

V Zastávce u Brna je dnes 14 čečenských žadatelů déle než tři měsíce, říká ředitelka Správy uprchlických zařízení Miluše Dohnalová. Ministerstvo vnitra odmítá tvrzení některých nevládních organizací, že jsou tito cizinci šikanováni. V jejich případě, stejně jako u ostatních žadatelů, postupuje striktně podle zákona a vydává nemalé částky organizacím, které se starají o jejich právní zastoupení.

Tomáš Haišman, ředitel odboru azylové a migrační politiky ministerstva vnitra, vylučuje, že by mezi azylanty byli teroristé. "Azylový systém je pravděpodobně tím nejhorším ze systémů, které by potenciální terorista použil, protože vstup do azylového systému je provázen snímáním otisků prstů, prověřováním informací o identitě s tím, že člověk, který přichází bez cestovního dokladu nebo se zpochybněním identity, je člověk hodný zvláštního zřetele."

Lucie Weissová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme