Česko má před sebou tropická odpoledne

Počasí s teplotami přes třicet stupňů Celsia očekávají od dneška do úterý meteorologové. Na severu Čech by mohla rtuť teploměru vystoupat až na 33 stupňů. Meteorologové proto radí, aby se lidé v odpoledních hodinách vyhnuli pobytu na přímém slunci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

koupání | Foto: Jan Rosenauer

A také více pili, omezili tělesnou zátěž a chránili se opalovacími krémy, pokrývkami hlavy a slunečními brýlemi. V žádném případě by v zaparkovaných automobilech neměli nechávat děti nebo zvířata.

Pozor při opalování

Lékaři také varují, že by se změna rozhodně neměla stát podnětem k nekontrolovanému opalování.

Souvislost mezi opakovaným spálením kůže a vznikem melanomu je dostatečně prokázána a lidé trávící celé dny na slunci hazardují se svým zdravím.

Mnozí ale varováním nechtějí naslouchat - dodává Vuk Fajt za Masarykova onkologického ústavu: "Zatím bohužel u nás více převažují lidé, kteří se opalují a stále si neuvědomili rizika s tím spojená. Zatím u nás tento typ osvěty nezapustil kořeny a lidé tomu trošku nevěří."

Přečtěte si podrobnou předpověď počasí, kterou pro vás připravujeme každý den z údajů od Českého hydrometeorologického ústavu.

Jana Zemanová, Zuzana Kopuletá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme