Česko má za sebou mrazivou noc. Teplota spadla až na minus 27,5 stupně

Nejchladněji bylo na šumavské Rokytské slati, kde meteorologové naměřili minus 27,5 stupně Celsia. Nejčastěji se ale noční teploty v Česku podle ČHMÚ pohybovaly mezi 18 až minus 13 stupni pod nulou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Pardubicích se bruslí na přibližně 1,5km úseku zamrzlé Chrudimky | Foto: Honza Ptáček

Velmi nízké teploty nad ránem panovaly i v dalších mrazových lokalitách Šumavy. Stanice Kvilda-Perla naměřila minus 27,3 stupně a na Březníku bylo 26,9 stupně pod nulou. Potvrdila to Jana Hujslová z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Do velmi chladného rána dnes vstávali také obyvatelé Volar, kde bylo minus 23,1 stupně Celsia. Silný mráz panoval i ve východočeském Broumově, kde rtuť teploměru klesla až na minus 22,4 stupně. Jen o desetinu stupně tepleji bylo ve středočeské Vlašimi.

Obecně bylo v noci tepleji na západě země. Nejvyšší minimum, minus 8,7 stupně, meteorologové zaznamenali v Hejnicích na Liberecku. V nedalekém Frýdlantu bylo minus 8,9 stupně Celsia.

Na dvou místech na Vysočině dnes padly teplotní rekordy

Největší mráz byl ve Vatíně na Žďársku, a to minus 16,4 stupně Celsia. V Košeticích na Pelhřimovsku meteorologové naměřili minus 15,7 stupně.

Ve Vatíně dosud platil původní rekord z roku 2006, kdy teplota klesla na minus 14,7 stupně. „Například v roce 1940 ale stanice v Havlíčkově Brodě naměřila minus 31,2 stupňů Celsia. Tehdy však výše uvedené stanice ještě neměřily,“ uvedl Peter Hruška z brněnského pracoviště Českého hydrometeorologického ústavu.

V noci na čtvrtek bude na Vysočině podle předpovědi zataženo se sněžením. K ránu místy oblačno až polojasno a ubývání srážek, na jihu kraje se postupně objeví déšť se sněhem, ojediněle namrzající s tvorbou ledovky. Nejnižší noční teploty klesnou na minus čtyři až osm stupňů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme