Česko má za sebou tragický týden na silnicích

Česko zažilo tragický víkend na silnicích. Při nehodách zahynulo 12 lidí. Podle statistik ministerstva vnitra byl uplynulý týden letos zatím vůbec nejtragičtější, na silnicích zemřelo celkem 32 lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Autonehoda | Foto: Policie ČR

Policisté během minulého týdne vyšetřovali 3 700 havárií. "Podle jednotlivých regionů zemřelo nejvíc osob na komunikacích jižní Moravy, tedy 9, a ve středních Čechách 8. Bez obětí na životech registrujeme nehody na pražských komunikacích," potvrdil Českému rozhlasu Petr Sobotka z policejního prezidia.

Množství dopravních nehod měl pomoci řešit silniční zákon, který začal platit loni 1. července a zavedl mimo jiné bodové trestání přestupků. V prvních třech měsících se situace skutečně zlepšila, potom se ale začala vracet do starých kolejí.

Za tři letošní červencové týdny zemřelo na českých silnicích více lidí než za celý tento měsíc v loňském roce - celkem 89. Podle odborníka na dopravu Stanislava Humla bodový systém utrpěl už na samém začátku, hrubé chyby zákona se napravují až nyní technickou novelou.

"Zákon ztratil kredit a když ztratil kredit, tak lidé měli pocit, že ho nemusí dodržovat, což je samozřejmě špatně, protože tady jde o lidské životy. Na druhém místě na to má určitě vliv přístup policie, protože mně se zdá, že policie na vymáhání zákona rezignovala. Přestala být na silnicích vidět. Pokud někdo zákon nevymáhá, tak je to pouze kus papíru," myslí si Huml.

Petr Kološ, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme