Česko má za sebou Vánoce plné teplotních rekordů, v týdnu se ochladí

V Česku bylo i dnes nezvykle teplo. Rekordy padly na 92 stanicích. Nejvíc meteorologové naměřili v Albrechticích na severu Moravy, a to 15,8 stupně. Dneškem by ale období s abnormálními teplotami mělo skončit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé na náplavce Rašínova nábřeží za slunného a nezvykle teplého počasí, které v Praze panovalo 27. prosince

Lidé na náplavce Rašínova nábřeží za slunného a nezvykle teplého počasí, které v Praze panovalo 27. prosince | Zdroj: ČTK

V pondělí se podle meteorologů budou teploty pohybovat mezi šesti až deseti stupni a rekordy se tak mohou objevit jen sporadicky. V dalších dnech se pak už začne výrazněji ochlazovat.

„V dalších dnech se bude citelněji ochlazovat, bude také ubývat oblačnosti. Na Silvestra očekáváme jasno až polojasno, nejvyšší teploty kolem nuly, ale bohužel zatím bez sněhu,“ říká Michaela Valachová z Českého hydrometeorologického ústavu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na řadě míst Česka padaly i dnes teplotní rekordy. Podrobnosti dodala Michaela Valachová z Českého hydrometeorologického ústavu

Spíše jarní podmínky nevyhovují vlekařům, protože na naprosté většině českých svahů chybí sníh. Meteorologové ale slibují ochlazení, už na Silvestra se bude místy vyskytovat celodenní mráz.

„V Alpách by mělo nasněžit začátkem nového roku. Vypadá to, že sněžení bychom se mohli dočkat i u nás, ale nebude ho moc,“ dodává Valachová.

Třeba ve Špindlerově Mlýně v Krkonoších lyžovaly o víkendu stovky lyžařů, v minulých letech to přitom byly tisíce lidí. Na Klínovci dnes sjezdovky dokonce uzavřeli.

Letošní Vánoce v Česku provázelo extrémně teplé počasí. Už ve středu bylo překonáno několik rekordů, mimo jiné 220 let staré maximum v Klementinu. Na Štědrý den rekordy meteorologové zaznamenali na 23 ze 138 stanic, kde se počasí sleduje víc než 30 let.

Na Boží hod padly čtyři rekordy a na Štěpána dokonce rovných sto. Na osmi místech bylo dokonce překonáno absolutní historické maximum pro celý prosinec.

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme