Česko mění pandemický plán. Úřady se prý poučily ze zmatků kolem prasečí chřipky

Česko se chce poučit z loňských zmatků kvůli pandemii prasečí chřipky. Bezpečnostní rada státu řešila změny v pandemickém plánu. Ten nový má zohlednit také zkušenosti Světové zdravotnické organizace i Evropské unie s prasečí chřipkou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pandemrix - očkování proti pandemické chřipce | Zdroj: ČTK

Pandemický plán není jen záležitostí ministerstva zdravotnictví, ale také třeba armády a vnitra. Všechny resorty a také všechny kraje proto dostaly za úkol aktualizovat, co by v případě pandemie dělaly.

Včasně zjistit, správně vyhodnotit a rychle informovat, tak by to mělo fungovat. Vylepšit by to měla větší spolupráce úřadů. Bez toho se podle hlavního hygienika Michaela Víta nic nezmění.

„Více jsme provázali opatření mezi jednotlivými sektory, protože pandemický plán rozhodně není jen plán pro ministerstvo zdravotnictví, ale musí zde být spolupráce ostatních resortů, včetně jednotlivých krajů,“ uvedl Vít.

Podle něj ministerstvo zdravotnictví neuvažuje o tom, že by se třeba rozšířilo povinné očkování proti chřipce. Je ale možné, že ho už od podzimu budou platit zdravotní pojišťovny.

Lenka Jansová, pir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme