Meteorologové varují před vydatným deštěm. V úterý zasáhne Jizerské hory, Krkonoše i Jeseníky

V úterý zasáhne pohraniční oblasti od Jizerský hor přes Krkonoše až po Jeseníky velmi vydatný déšť, za den mohou být úhrny srážek mezi 60 a 90 litry na metr čtvereční. Ve výstraze to uvádí Český hydrometeorologický ústav. Varuje také před zvýšeným odtokem vody z krajiny, řidičům hrozí snížená viditelnost a akvaplaning.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Srážky mají ustávat v noci z úterý na středu, ve Slezsku by měly vydržet do středečního poledne (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Varování na velmi vydatný déšť platí pro oblasti Frýdlant, Jablonec nad Nisou, Jilemnice a Tanvald v Libereckém kraji, Trutnov a Vrchlabí v Královéhradeckém kraji, Jesenicko v Olomouckém kraji a Bruntál, Krnov, Frýdek-Místek, Jablunkov a Třinec v Moravskoslezském kraji.

V několika dalších okolních příhraničních regionech, konkrétně na Liberecku, Šumpersku, v okolí Rýmařova, Rožnova pod Radhoštěm, Vsetína, Českého Těšína, Frenštátu pod Radhoštěm, Frýdlantu nad Ostravicí a Havířova platí méně závažná výstraha na vydatný déšť.

#vystraha VYDATNÝ A VELMI VYDATNÝ DÉŠŤ
od 31.08.00:00 do 01.09.00:00
Velmi vydatný déšť s úhrny nad 60mm/24h.
Hrozí zvýšený odtok vody z krajiny, průtoky vody přes komunikace, zanesení komunikací unášeným materiálem. Snížená viditelnost a zhoršený odvod srážkové vody kanalizací

11:21 – 30. 08. 2021

4 29

Srážky budou většinou ustávat v noci, ve Slezsku by měly vydržet do středečního poledne. Současně platí v zasažených oblastech povodňová bdělost, tedy nejnižší stupeň povodňové aktivity.

Meteorologové upozorňují, že po vydatných deštích může voda přetékat přes komunikace, může se zanášet kanalizace, hrozí snížená viditelnost a riziko akvaplaningu. Řidiči by měli snížit rychlost jízdy autem a jet velmi opatrně. Lidé mají omezit pohyb v podmáčených oblastech, kde hrozí pády stromů nebo podemletí komunikací.

Teploty se během úterního dne budou pohybovat mezi 14 a 18 stupni Celsia, při trvalých srážkách ale jen okolo 13 stupňů. Na horách v 1000 metrech nad mořem naměří teploměry nejvíce 10 stupňů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme