Nejméně nakažených od konce letních prázdnin. V neděli v Česku přibylo 257 nemocných

V neděli testy v Česku potvrdily 257 nových případů covidu, což je nejmenší nedělní přírůstek od konce letních prázdnin. Za sobotu bylo případů 598. Reprodukční číslo v pondělí stouplo proti neděli o pět setin na 0,81, údaj pod jednou ukazuje na zpomalené šíření epidemie. Vyplývá to z dat ministerstva zdravotnictví.

Sledujeme online Praha (Aktualizováno: 9:41 17. 5. 2021) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Respirátory v MHD.

Pandemie v posledních týdnech zpomaluje. Ilustrační foto | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

První případ nákazy novým typem koronaviru se v Česku potvrdil na začátku loňského března. Od té doby se jím prokazatelně infikovalo více než 1,653 milionu lidí. Zemřelo 29 913 z nich. Do poloviny minulého týdne umírala s covidem zhruba třicítka lidí denně, v posledních třech dnech je denní počet mrtvých pod 20.

Na očkování se hlásí starší 40 let. Systém v noci nefungoval, přesto se jich zaregistrovalo přes 100 tisíc

Číst článek

Od začátku letošního března, kdy nárůsty počtu pozitivních případů vystoupaly na téměř 17 000 denně, šíření epidemie pozvolna zpomaluje. V minulém týdnu přibylo do statistik v průměru 1090 nových případů onemocnění covid-19 denně, o týden dříve to bylo 1546 v průměru za den.

Od konce loňského prosince se v Česku proti koronaviru očkuje, možnost registrace se postupně uvolňuje lidem podle věku. Od pondělí se mohou hlásit lidé nad 40 let. Do nedělního večera zdravotníci podali přes 4,139 milionu dávek, plně očkováno je 1,105 milionu lidí. V neděli bylo podáno 25 466 dávek vakcín, což je zhruba o 300 víc než před týdnem.

Přes víkend zdravotníci aplikovali přes 58 000 dávek vakcíny, o předchozím víkendu téměř 56 000. O volných dnech se očkuje méně, podobné je to s testováním.

Článek pokračuje pod online reportáží:

Testování v Česku

Laboratoře v Česku provedly v neděli 61 000 testů, zhruba o 7500 méně než před týdnem. V pracovních dnech minulého týdne byl denní průměr testů přes 230 000.

Naprosto převažují antigenní testy, kterých se v neděli provedlo přes 54 000, tedy 89 procent celkového počtu. Výsledky testování se ale do statistik dostávají se zpožděním, takže konečný výsledek může být odlišný.

Reprodukční číslo bylo nad jednou kontinuálně do 8. března a potom dva dny v půlce dubna. Od té doby je pod jednou.

Data na webu ministerstva postihl v pondělí podle mluvčí Jany Schillerové zhruba 40minutový výpadek. Podle oznámení na webu se vyskytly technické problémy s centrální databází.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme