Česko-německá novinářská cena míří dvakrát do Českého rozhlasu, zvítězila Yusra i tajemný fond

Česko-německá novinářská cena míří i do Českého rozhlasu. V německém Norimberku před chvílí porota ocenila rozhlasové autory v kategorii audio a získali i zvláštní cenu Mileny Jesenské.

Norimberk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dokument Yusra plave o život získal Zvláštní cenu Mileny Jesenské na Česko-německých novinářských cenách 2017. Naši ocenění kolegové Magdalena Sodomková a Pavel Polák i s cenou.

Dokument Yusra plave o život získal Zvláštní cenu Mileny Jesenské na Česko-německých novinářských cenách 2017. Naši ocenění kolegové Magdalena Sodomková a Pavel Polák i s cenou. | Foto: Radiožurnál | Zdroj: Český rozhlas
Přehrát

00:00 / 00:00

Zaostřeno. Nacistické Německo převezlo na konci války archiv Říšského rozhlasu do Protektorátu Čechy a Morava.

V kategorii audio obdržel první místo Pavel Polák za reportáž o Tajemném kořistním fondu. Pavel Polák pak soutěžil ještě v kategorii multimédia za projekt Na kole po Labi, kde ho ale předběhla Veronika Kupková.

Zvláštní cena Mileny Jesenské byla udělena dokumentární reportáži Českého rozhlasu Radiožurnál, která už dříve získala několik cen, reportérky Magdaleny Sodomkové za přispění Lâm Duc Hiên a Brit Jensenové – Yusra plave o život.

rez Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme