Česko nežádá demisi předsedy Evropské komise Jeana-Claudea Junckera

Česko podle premiéra Bohuslava Sobotky z ČSSD nepožaduje odstoupení předsedy Evropské komise Jeana-Claudea Junckera. Sobotka to řekl v Bruselu před summitem Evropské rady, tedy lídrů zemí Evropské unie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér Bohuslav Sobotka v Bruselu | Zdroj: ČTK

K rezignaci Junckera v neděli nepřímo vyzval ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD), a to kvůli výsledku britského referenda. Podle Sobotky ale nejde o jednoho člověka: mělo by se změnit fungování Komise jako instituce.

„Chtěl bych také, aby Evropská komise více respektovala rozhodnutí Evropské rady. Pokud jsme se na Evropské radě shodli, a bylo to zřejmé, že tady není konsenzus, který se týká například povinného přerozdělování uprchlíků, tak není možné, aby to Evropská komise ignorovala takovým způsobem, jako se to stalo v uplynulých měsících,“ řekl novinářům v Bruselu Sobotka.

Junckerův mluvčí už dřív odchod svého šéfa vyloučil. Zdůraznil, že to nebyla Evropská komise, kdo v Británii vyhlásil referendum.

Ondřej Houska Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme