Česko odeslalo do Švýcarska žádost o vydání Tomáše Pitra

Ministerstvo spravedlnosti odeslalo švýcarské straně žádost o vydání uprchlého podnikatele Tomáše Pitra. Úřad to udělal osm dní před skončením řádné osmnáctidenní lhůty, kterou pro podání žádosti měl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Pitr. (Archivní snímek z roku 2006) | Zdroj: ČTK

Švýcarská strana žádnou lhůtu pro posouzení žádosti stanovenu nemá. Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil už dřív uvedl, že šance na vydání Pitra je jen poloviční. Pitrův advokát tvrdí, že tato šance je určitě menší než 50 procent.

Švýcarská policie zadržela českého podnikatele 26. července v rekreačním středisku Sv. Mořic. Pitr byl v roce 2006 pravomocně odsouzen za daňové delikty k pětiletému trestu vězení. Své okamžité vydání do vlasti odmítl. Řízení může trvat až rok.

V Česku Pitr do věznice nikdy nenastoupil a od června 2007 se skrýval v zahraničí. Na uprchlého podnikatele byl vydán tuzemský, evropský i mezinárodní zatykač.

Média Pitra označují za spolupracovníka zavražděného kontroverzního podnikatele Františka Mrázka, o kterém píší jako o jednom z údajných šéfů českého podsvětí.

Igor Maňour, Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme