Meteorologové varují před nočními mrazy a sobotním sněžením. V Čechách bude ledovka

V noci bude silně mrznout, varují meteorologové. Na východě a severovýchodě republiky můžou teploty klesnout i pod -12 stupňů Celsia. Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu i před sněžením. V Čechách v sobotu napadne až 10 centimetrů sněhu. Na horách na západě to může být až dvojnásobek a na Moravě a ve Slezsku do pěti centimetrů. V nižších polohách ale sníh nevydrží dlouho.

Praha (Aktualizováno: 16:51 25. 1. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V sobotu bude sněžení přecházet do deště. Ilustrační foto | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Přes Česko přejde od severozápadu frontální systém a večer teplá fronta od západu. „Sníh bude zejména v nižších polohách Čech rychle odtávat. Na silnicích může být uježděný a zledovatělý sníh,“ řekla Radiožurnálu Michaela Valachová z Českého hydrometeorologického ústavu.

„Sněžení bude během dne v Čechách přecházet do deště, který bude na podchlazeném a holém povrchu namrzat a tvořit ledovku. A to zejména v jižních, středních a severovýchodních Čechách,“ přiblížila.

Při zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce budou teploty v noci na sobotu na východě a severovýchodě klesat až pod -12 stupňů Celsia.

Největší škody může mokrý sníh napáchat na lesním porostu a drátech elektrického vedení. Silnice budou kluzké, meteorologové řidičům doporučují jezdit opatrně a sledovat dopravní zpravodajství.

hnn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme