Český policista, který žádal polského řidiče o úplatek, u sboru skončil. Hrozí mu až pět let vězení

Moravskoslezská policie propustila policistu, který si měl u polského řidiče na dálnici D1 říct o úplatek ve výši 400 zlotých (asi 2400 korun) kvůli rychlé jízdě. Českému rozhlasu Ostrava to potvrdila mluvčí krajské policie Gabriela Pokorná. Jednání policisty natočil sám řidič z palubní kamery. Případ teď šetří Generální inspekce bezpečnostních sborů, dodala mluvčí Ivana Nguyenová.

Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„V tuto chvíli je již zahájeno trestné stíhání policisty z krajského ředitelství policie moravskoslezského kraje a pro trestné činy zneužití pravomoci úřední osoby a podvodu ve stadiu pokusu. V případě prokázání viny mu hrozí jeden rok až pět za mřížemi nebo zákaz činnost,“ řekla Českému rozhlasu Ostrava mluvčí Generální inspekce bezpečnostních sborů Nguyenová.

VIDEO: ‚Peníze máte?‘ Český policista měl žádat po polském řidiči úplatek, věc řeší inspekce

Číst článek

Policista byl propuštěn bez nároku na výsluhy a rentu, uvedla Česká televize.

‚Poučení?‘

Nahrávka z kamery v automobilu, kterou řidič zveřejnil na YouTube, zachycuje následný rozhovor dopravního policisty a řidiče v polštině. Český policista na ní přitom není vidět. O případu dříve informovala polská televize TVN a Deník.

„Pánové… musíte si trochu dávat pozor, ne? Tady je rozbitá dálnice,“ říká policista polské posádce, která se podle slov v záznamu dožaduje pouhého poučení a řešení „cestou nejmenšího odporu“. Policista reaguje: „Poučení? Když je to nahrané, úřední protokol. Zákaz řízení na jeden rok a 25 tisíc korun.“

„Peníze máte?“ povzdechne si nakonec policista a naznačuje, že se dá věc vyřešit jinak než správním řízením. Řidičům pak říká, že minimální výše pokuty 5000 korun, resp. 200 eur. Nakonec se policista spokojí se 400 zlotými v hotovosti, tedy zhruba 2400 korun.

Klára Kohutová, och Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme