Česko pošle do Asie pomoc za 10 milionů korun

Pomoc za deset milionů korun poskytne Česko zemětřesením zničeným oblastem jihovýchodní Asie. Ještě dnes odletí spolu s pravidelnou linkou Českých aerolinií na Srí Lanku zásoba pitné vody. Do oblasti se vypraví i konzulární pracovnice. Ta má pomoci českým občanům, kteří v postižených oblastech trávili dovolenou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

následky katastrofy v Thajsku | Foto: EPA

Záchranné týmy zatím Česko neposílá, říká ředitel sekce předsedy vlády Miroslav Kostelka. "I o tom byla řeč, zatím posíláme lékaře a psychologa s každým letadlem, které tam poletí, jakmile se zjistí potřeby tam na místě, je možné vyslat i záchranné týmy," řekl Kostelka po jednání krizového štábu, které svolal premiér Gross.

Armáda je připravena poslat do oblastí zasažených katastrofou letecké speciály. Ty by mohly pomoci Českým aeroliniím s přepravou humanitární pomoci a dopravit zpět do vlasti turisty, kteří se budou chtít co nejdřív vrátit. O tom, jestli speciály vyletí, musí rozhodnout ministerstvo zahraničí.

Ministerstvo zahraničí Čechy před cestami do postižených oblastí varuje. Už včera zřídilo krizový štáb, který odpovídá na dotazy občanů a shromažďuje údaje o našich turistech v jihovýchodní Asii. K dispozici jsou telefonní čísla +420224182425, +420224182254, +420224182985 a +420224181111.

Ministerstvo vnitra nabízí psychologicko-poradenskou pomoc. Lidé mohou volat na dvě telefonní čísla - na pevnou linku 974 833 235 a na mobilní telefon 603/190 617.

Viktorie Hošková, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme