V Praze zemřely dvě klientky domova pro seniory v Michli, bezprostřední příčinou smrti nebyl COVID-19

V pražské Všeobecné fakultní nemocnici (VFN) v sobotu zemřely s nemocí COVID-19 dvě ženy z domova pro seniory v Michli. Oběma bylo víc než 90 let. U obou byly bezprostřední příčinou úmrtí srdeční potíže. ČTK o úmrtích informovala mluvčí nemocnice Marie Heřmánková. Podle předchozích informací jde o pátého a šestého koronavirem nakaženého klienta michelského domova, který v posledních dnech zemřel.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Všeobecná fakultní nemocnice aktuálně pečuje o 18 pacientů s nemocí COVID-19, umístěni jsou na různých klinikách. Šest z nich je ve vážném stavu | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

V sobotu dopoledne nemocnice informovala o smrti ženy narozené v roce 1928, odpoledne podle mluvčí v nemocnici zemřela žena narozená v roce 1924

Česko nabídne tři nemocnice pro testování experimentálního léku remdesivir, uvedl Prymula

Číst článek

„Bezprostřední příčinou jejího úmrtí nebyla nákaza COVID-19, byť ji vyšetření u ní potvrdilo. Jednalo se o vážně nemocnou pacientku. Bezprostřední příčinou úmrtí byla ischemická choroba srdeční,“ uvedla mluvčí shodně ke smrti obou seniorek.

V Michli se podle dřívějších informací nakazilo deset seniorů, čtyři z nich zemřeli v minulých dnech.

Nemocnice aktuálně pečuje o 18 pacientů s nemocí COVID-19, umístěni jsou na různých klinikách. Šest z nich je ve vážném stavu, řekla ČTK Heřmánková.

Nákaza se v metropoli objevila v domovech pro seniory v Michli a na Chodově, dále na klinice geriatrie a následné péče Thomayerovy nemocnice a v Nemocnici Sv. Alžběty Na Slupi, která funguje primárně jako léčebna dlouhodobě nemocných.

Celkem bylo podle informací hygienické stanice ze čtvrtka v metropoli v izolaci v daném zařízení nebo v nemocnici 95 seniorů buď s již potvrzenou diagnózou, nebo s příznaky. Dalších 67 bylo v karanténě. Z personálu bylo v izolaci doma 24 lidí a dva byli hospitalizováni.

V České republice bylo ve čtvrtek odpoledne 4362 případů nákazy koronavirem, 78 lidí se podle informací ministerstva zdravotnictví dosud uzdravilo a 59 jich zemřelo. Počet hospitalizovaných byl v pátek 380.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme