Po chladnějším začátku týdne se začne oteplovat, teploty vystoupají až k 19 stupňům

Po chladnějším začátku týdne se v Česku začne od středy postupně oteplovat. O víkendu by se denní maxima mohla blížit 20 stupňům Celsia. Zejména úterý bude deštivé, se zataženou oblohou a občasným deštěm je ale třeba počítat i v dalších dnech, vyplývá z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Podle výhledu na příští čtyři neděle by se mělo výraznější oteplit na počátku května.

Praha (Aktualizováno: 17:46 18. 4. 2022) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ilustrační foto

Po chladnějším začátku týdne se v Česku oteplí | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Prodloužený velikonoční víkend byl v Česku většinou slunečný, ale hlavně v noci také poměrně chladný.

V pondělí se začne zatahovat a úterý přinese podle meteorologů do Česka občasný déšť, který může ve vyšších nadmořských výškách přecházet do smíšených srážek nebo do sněžení.

#vystraha MRÁZ VE VEGETAČNÍM OBDOBÍ
Očekává se mráz, který může poškodit vegetaci, zejména kvetoucí ovocné stromy.
Územní platnost: všechny kraje ČR do 600 m. n. m.
Více na: chmi.cz/files/portal/d…

10:26 – 17. 04. 2022

2 23

Zejména zahrádkáři by měli počítat s tím, že až do čtvrtka mohou teploty nad ránem klesat pod bod mrazu. Varování meteorologů před mrazem ve vegetačním období platilo už v noci na neděli a na pondělí.

Od poloviny týdne se začne v Česku postupně oteplovat a o víkendu by odpolední maxima mohla být mezi 14 až 19 stupni Celsia. Obloha ale bude spíše zatažená s občasným deštěm, předpokládají meteorologové.

Z v pondělí zveřejněné dlouhodobé předpovědi ČHMÚ vyplývá, že výrazněji oteplit by se v Česku mělo na počátku května. Týden od 9. května by mohl být teplotně mírně nadprůměrný, s odpoledními maximy převyšujícími 20 stupňů Celsia.

Na srážky relativně nejbohatší by měl být z následujících čtyř týdnů ten příští. Ostatní tři týdny by se neměly výrazněji odchylovat od dlouhodobých hodnot.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme