Česko přispěje miliony na pobřežní stráž v Libyi, schválila vláda. Pomůžeme Itálii, tvrdí Sobotka

Česko přidá 24 milionů korun na fungování pobřežní a námořní stráže v Libyi. Schválila to v pondělí vláda. Z Libye se často snaží migranti nelegálně dostat přes moře do Itálie a do Evropské unie.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Uprchlíci

Uprchlíci | Foto: Fotobanka Pixabay | Zdroj: Pixabay

Podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) tak tuzemsko přispívá k řešení migrace ve Středomoří a pomáhá hlavně Itálii, napsal na Twitteru.

„Budeme moci budovat záchytná místa přímo na libyjských březích. My nemáme dneska větší úkol, než pomoci konsolidaci libyjské vlády, mít partnera, díky kterému budeme moci zahájit činnost přímo na libyjském pobřeží. Libyjská stráž pobřežní bude skutečně muset plně dostat situaci pod kontrolu,“ řekl Radiožurnálu ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD), na co peníze půjdou.

Česko nabízí Itálii na pomoc s uprchlíky poslat 21 milionů. Uvažuje i o vyslání policistů

Číst článek

Představitelé vlády zdůrazňují, že stát sice nesouhlasí s kvótami, ale aktivně se podílí na zabezpečení hranic unie a směřuje pomoc zemí migrace zasažených migrací.

Většina peněz bude z rozpočtu ministerstva vnitra - skoro 21 milionů korun. Další prostředky věnuje Úřad vlády.

O plánu přidat peníze na pobřežní stráž v Libyi mluvil nedávno český premiér na jednání předsedů vlád visegrádské čtyřky v Budapešti.

Lenka Jansová, Andrea Kubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme