Česko se bude soudit o naftu uloženou v Německu, potvrdil Sobotka

Česko se bude soudit o naftu, která je v německém skladu firmy Viktoriagruppe. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových nyní připraví příslušné žaloby, řekl dnes na tiskové konferenci premiér Bohuslav Sobotka z ČSSD. Věří, že český stát svůj zájem obhájí. České pohledávky dosahují až 1,8 miliardy korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barely ropy. Ilustrační foto | Foto: Fotobanka stock.xchng

„Vláda České republiky bude prostřednictvím příslušných institucí podnikat velmi aktivně všechny kroky, které budou sloužit k tomu, abychom obhájili zájmy daňových poplatníků,“ řekl Sobotka.

Insolvenční správce pohledávky Česka vůči zkrachovalé firmě Viktoriagruppe ve výši 1,8 miliardy korun neuznal. Státu teď hrozí, že přijde o desítky milionů litrů nafty uskladněných v Německu.

Největší část pohledávek českých úřadů vůči Viktoriagruppe, celkem 1,5 miliardy, si nárokovala Správa státních hmotných rezerv. Její předseda Pavel Švagr upozornil na to, že pohledávky přihlásily také Celní úřad a Finanční správa.

Ve skladu Viktoriagruppe v německém Kraillingu má Správa státních hmotných rezerv mimo jiné uloženu naftu za 1,2 miliardy korun. Již dříve oznámila, že vedle podmínečného přihlášení této nafty přihlásila i pohledávky za dalších 300 milionů korun.

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme