Česko se vzpamatovává z kalamity, na Zlínsku se situace zhoršila

Česko se pomalu vzpamatovává z následků sněhové kalamity. Armáda, hasiči i silničáři mají ještě plné ruce práce, ale daří se zprůjezdnit zbylé úseky silnic. V Karlovarském kraji v poledne odvolali kalamitní stav. Většina silnic je sjízdná, uzavřeny zůstávají už jen tři málo využívané komunikace. Situace se naopak zhoršila na Zlínsku, kde napadlo až 40 centimetrů nového sněhu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Auta v kalužích z tajícího sněhu | Foto: Tisková zpráva

Ve vyšších polohách Beskyd se vytrvalým pluhováním vytvořily až třímetrové bariéry sněhu. Ředitel silniční správy Jaromír Kořistka se obává, že další várku sněhu už nebudou mít kam uložit. "Je to ubíjející, protože pořád sněží. S malými přestávkami čtyřiadvacet hodin, to napadá minimálně patnáct centimetrů sněhu. Je značně zúžený prostor těchto silnic," popsal situaci ředitel.

Tuny sněhu během února zbořily už osmnáct střech na domech v okresech Zlín a Vsetín. Drobnější případy podle mluvčího krajských hasičů Ivo Mitáčka ani neřeší. "Operační středisko denně přijímá desítky telefonátů od lidí, že u nich na pozemcích buď došlo k celkové destrukci objektu, nebo k silnému poškození. Jedná se spíše o hospodářská stavění. Plošně v minulém týdnu takových objektů mohou být stovky," dodal.

Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme