Česko sevřel mráz. Ve Volarech naměřili minus 28,5 stupně

Mrazivou noc opět zažilo celé Česko. Na některých místeh klesly teploty pod minus 25 stupňů Celsia. V jihočeských Volarech meteorologové naměřili nejnižší teplotu. Nad ránem zaznamenali minus 28,5 stupně. Kvůli inverzi je ale výrazně tepleji na horách. Churáňov ležící v nadmořské výšce 1100 metrů naměřil minus 8 stupňů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zima a mráz (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Pixabay

Na Labské boudě v Krkonoších klesla teplota jen na minus 3,3 stupně, řekl to Jan Šrámek z Českého hydrometeorologického ústavu.

„Právě na horách bude do neděle slunečné počasí. Nízké teploty v nižších polohách očekáváme i v následujících dnech,“ uvedl František Vavruška z českobudějovického pracoviště Českého hydrometeorologického ústavu.

Nechladnější noc prožili lidé na jihozápadě republiky. Na šumavské Jezerní slati meteorologové naměřili minus 27,9 stupně a v Hliništi na Prachaticku teploměr ukázal minus 27,5 stupně Celsia.

OBRAZEM: Zima 1937. Bruslení pod Karlovým mostem, kaštanáři a jablka v lodích

Číst článek

Teplotní rekord pro 20. leden padl například v Jindřichově Hradci, kde naměřili minus 19,5 stupně, nebo v Brně-Žabovřeskách, kde teplota klesla na minus 14,9 stupně Celsia. „Rekord byl překonán i na stanici Plzeň-Bolevec. Tam bylo minus 18,6 stupně,“ uvedl Šrámek. Rekordní minima pro 20. leden podle něj padla na 14 procentech stanic, které teploty měří 30 a více let.

Také noc na sobotu bude v Česku mrazivá. Podle předpovědi ČHMÚ budou nejnižší teploty klesat na 12 až 17 stupňů pod nulu. Při nízké oblačnosti bude kolem minus deseti.

Jihočeské silnice zůstávají ve větší míře sjízdné s opatrností. Tato výstraha neplatí pouze pro vozovky první třídy na Písecku a Táborsku. Na některých místech v regionu musí řidiči počítat s mlhou.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme