Meteorologové opět varují před silným větrem. V některých částech Česka může lámat větve a stromy

Část České republiky v pátek zasáhne silný vítr. V nárazech bude mít až 70 kilometrů za hodinu. Může způsobit menší škody na domech nebo lámat stromy a větve. Opatrní budou muset být řidiči. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V nárazech může páteční vítr dosáhnout rychlosti 70 kilometrů za hodinu | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Výstraha platí od pátečních 9.00 až do půlnoci. Týká se Frýdlantska v Libereckém kraji, Jesenicka v Olomouckém kraji, okolí Hlinska a Poličky v Pardubickém kraji a několika oblastí Vysočiny a Moravskoslezského kraje.

Meteorologové k tornádu: Stupeň nebezpečí byl podhodnocený, samotný jev jasně předpovědět nelze

Číst článek

Lidé by měli zajistit okna a dveře, upevnit volně položené předměty a zabezpečit skleníky. Meteorologové doporučují omezit horské túry a nevydávat se zejména hřebeny hor.

Silný vítr zasáhl Česko také minulý týden ve čtvrtek. Klientům pojišťoven způsobil škody za téměř 100 milionů korun. Jde většinou o poškozené střechy, přístřešky, skleníky a pády stromů a větví. Bez proudu bylo několik set tisíc domácností.

Vítr byl ale silnější, než který ČHMÚ očekává v pátek. V nárazech se dostával přes 100 kilometrů za hodinu, na Sněžce meteorologové dokonce naměřili poryv větru s rychlostí 151 kilometrů.

#vystraha na SILNÝ VÍTR, od 29.10.09:00 do 30.10.00:00
Silný jihovýchodní vítr s nárazy kolem 70 km/h.
Možná poškození stromů a lesních porostů, možné menší škody na budovách. Nebezpečí úrazu uvolněnými předměty a zlomenými větvemi, možné komplikace v dopravě

10:41 – 28. 10. 2021

4 26

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme