Česko-slovenský policejní tým bojuje třeba proti výrobcům pervitinu

Čeští výrobci pervitinu cestují často na Slovensko, aby využili tamních měkčích předpisů volného prodeje léků. Nejen takoví pachatelé jsou ale sledováni česko-slovenským vyšetřovacím mikrotýmem. Ten v příhraničních okresech Hodonín, Břeclav, Skalica a Senica řeší případy pachatelů cestovatelů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie hledala na radnici v Hořovicích bombu | Foto: Petr Kološ

Kriminalista Štěpán Prýgl Radiožurnálu vypočítal, kolik takových mezinárodních případů už na Hodonínsku a Břeclavsku řešili: „V prvním případě to byli mladíci, kteří nám sem přišli krást do zlatnictví se škodou asi 200 tisíc korun. Druhý případ byl loupežné přepadení se zbraní a kovovou tyčí ve směnárně na hraničním přechodu.

Jeho slovenský kolega Ferdinand Mach z policejního ředitelství ve Skalici popsal opačný případ. Loupež Čecha na Slovensku. „Šlo o krádež z firmy, kterou spáchal muž z Brna. Z místa činu utekl a já jsem zavolal kolegům do Čech, kteří ho chytili na české straně.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž o česko-slovenském policejním mikrotýmu

V případě protiprávního jednání cizince je nutno do vyšetřování zapojit ambasády. To bývá podle kriminalistů otázkou i měsíců. Speciální mikrotým ale už od června může řešit případy sám, a tudíž rychleji. Podobný tým funguje od vstupu České republiky do Schengenského prostoru také na česko-rakouské hranici.

Vlasta Gajdošíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme