Do Česka dorazily letní teploty. Rekordy padaly na třetině stanic, v Karviné naměřili 25,9 stupňů

Na 46 ze 147 stanic měřících alespoň 30 let v pondělí padly teplotní rekordy pro 9. duben. Devět míst zaznamenalo 25 stupňů Celsia nebo více. Vůbec nejtepleji bylo v Karviné, kde se teplota vyšplhala na 25,9 stupně Celsia. Pro tamní stanici to však nový rekord nebyl. Na svém webu to uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: ČTK

Teploty v pondělí v průměru stoupaly na 20 až 24 stupňů Celsia. Nejvyšší hodnoty padaly v Moravskoslezském kraji, Jihomoravském kraji a ve Východočeském kraji.

Česko zažije neobvykle teplý týden. Bude kolem 18 stupňů a bez deště, předpovídají meteorologové

Číst článek

„Z těch nejzajímavějších stanic, které měří déle než sto let, padl rekord například na stanici České Budějovice, kde bylo 24,8 °C, byl překonán rekord z roku 1901, který činil 24,3 °C. Dále byl překonán rekord na stanici Tábor-Náchod a také na Milešovce,“ popsal pro Radiožurnál meteorolog ČHMÚ Josef Hanzlík.

Vedle Karviné bylo více než 25 stupňů Celsia také ve Slezské Ostravě, Bohumíně - Záblatí, Poděbradech, Ostravě - Porubě a rovných 25 stupňů naměřili v Lednici. Pro žádné z těchto míst to ale nebyl teplotní rekord pro 9. duben.

Podle meteorologů by měl být tento týden neobvykle teplý s průměrnou teplotou až 18 stupňů Celsia. Ochlazení má přijít ve druhé půlce dubna.

val, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme