V části Česka znovu udeřil silný vítr, byl ale výrazně slabší než ve čtvrtek

V Praze, části Středočeského a Ústeckého kraje od pátečního poledne do pozdního večera znovu silně foukat. Nárazy větru už mají být ale slabší než ve čtvrtek, během pátku mají dosáhnout 50 až 70 kilometrů za hodinu. Vyplývá to z aktuální výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silný vítr ve čtvrtek lámal stromy na Strossmayerově náměstí v Praze | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Ve čtvrtek foukal vítr rychlostí až 110 kilometrů za hodinu, na horách kolem 130 kilometrů v hodině, na Sněžce přes 160 km/h. Potíže působil zejména v západní polovině země, kde vyvracel stromy, lámal větve, zkomplikoval dopravu na silnicích i železnicích, způsobil rozsáhlé výpadky elektřiny. Hasiči měli kvůli větrnému počasí několik tisíc výjezdů.

V noci na dnešek vítr slábl. „Na Sněžce ale byla nad ránem průměrná rychlost větru stále kolem 90 kilometrů za hodinu a nárazy kolem 110 km/h, což v kombinaci s teplotou minus  pět stupňů Celsia dávalo dohromady pocitovou teplotu kolem minus 18 stupňů Celsia. V pátek bude také větrno, ale nárazy větru čekáme už o poznání slabší. Většinou dosáhnou rychlosti kolem 55 km/h, na horách to bude více,“ uvedli meteorologové na facebooku ČHMÚ.

Vítr se podle nich promítne do nízké pocitové teploty, dojem nicméně zlepší alespoň většinou slunečná obloha.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme