Česko zapadalo sněhem, někde ho napadlo až čtvrt metru

Na Česko se v noci sypaly další přívaly sněhu. Nejvíc je pocítila jižní část republiky. Třeba ve vyšších polohách Domažlicka místy připadalo kolem čtvrt metru. Sněžit bude i dnes. Na jihu a východě území může výjimečně připadnout až 20 centimetrů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sněhová kalamita (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

„Během noci připadlo dalších 2 až 5 centimetrů sněhu a to zejména na jihu našeho území. S dalším novým sněhem počítáme během dnešního dne,“ potvrdil meteorolog Stanislav Racko.

Nový sníh komplikuje situaci na silnicích. Silný vítr vytvářel na mnoha místech sněhové jazyky, někde až závěje. Pluhy a sypače byly často v terénu celou noc.

Od večera jsou velké problémy například v Orlických horách, kde vítr nafoukal až metrové závěje. Nejhorší situace je v okolí Olešnice, Polomi, Sedloňova a Deštného. Několik silnic tam cestáři museli uzavřít. Zavřený byl až do rána například jeden z příjezdů do Deštného. Dopoledne se uzavřela také hlavní přístupová cesta do Říček z Horní Rokytnice.

„Komunikace se naplnila vozidly a naše sypače tam nejsou schopny vedle nich projíždět. V kombinaci s větrem a sněžením tam dochází k zavátí silnice,“ potvrdil Petr Zima z krajské správy a údržby silnic.

Naděžda Hávová, Igor Maňour, Bohuslav Štěpánek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme