Česko zasáhly silné bouřky. Místy je doprovází krupobití, nárazový vítr a přívalové srážky

Českou republiku navečer zasáhly bouřky. Déšť doprovází krupobití, nárazový vítr a přívalové srážky. Upozornění meteorologů platí pro kraje Středočeský, Plzeňský, Jihočeský a také Vysočinu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Meteorologév varují před deštěm, bouřkami a kroupami, hlavně na Moravě. | Foto: ČTK

„Na severu Plzeňského kraje se kolem 17 hodiny vytvořily velice silné bouřky, které byly doprovázené ojediněle i kroupami o velikosti dva až tři centimetry. Tyto bouřky nyní postupují dále k východu až jihovýchodu a je pravděpodobné, že budou přetrvávat i nadále. Může dorazit až na západ kraje Vysočina,“ upřesnil meteorolog Pavel Borovička.

Upozornil, že v bouřkách nejsou ojedinělé také nárazy větru, které by mohly přesahovat rychlost až 25 metrů za sekundu.

Bouřky se ale mohou objevit i na dalších místech Česka. Podle Tomáše Popelky z Českého hydrometeorologického ústavu v Hradci Králové, by měly bouřky doznívat ještě v noci na zítřek.

„Zpočátku by to byly bouřky z tepla. Postupně by to byly i bouřky na zvlněné studené frontě. Ale během noci by bouřková intenzita měla slábnout,“ uvedl.

Meteorologové rovněž připomínají, že přívalový déšť může ojediněle zatopit níže položená místa, například sklepy. Pro omezení škod nárazovým větrem doporučují zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně položené předměty, jako zahradní nábytek, slunečníky a podobně.

Aktuální předpověď počasí najdete zde.

Na R35 ve směru na Lipník nad Bečvou praskla vozovka

Číst článek

Tereza Bartůňková, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme