Česko zasáhne v pátek další sněžení s vichřicí

Meteorologové varují, že v pátek a v sobotu bude znovu silně sněžit. Na horách by mohlo napadnout až třicet centimetrů sněhu. K tomu se přidá vítr, který na hřebenech dosáhne síly vichřice. Čekají se proto jazyky a závěje.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sníh na silnicích

sníh na silnicích | Foto: Lukáš Machalínek

Česko zasáhne v pátek frontální systém, který postupuje ze severního Německa na jihovýchod. Sněžit začne v pátek kolem poledne na severozápadě a severu země. Na odpoledne už meteorologové předpovídají přeháňky na většině území Česka.

Kvůli vichřici a sněžení vydal Český hydrometeorologický ústav výstrahu s platností pro celé území republiky. "Během pátku k nám začne proudit teplejší vzduch, který se projeví smíšenými srážkami v polohách do 500 metrů nad mořem a ve vyšších polohách při poměrně intenzivním sněžení se budou vytvářet četné sněhové jazyky a závěje," upozornil meteorolog František Šopko.

Vítr výrazně zesílí již v pátek dopoledne, večer dosáhne v nárazech rychlosti až 90 kilometrů za hodinu. Na hřebenech hor může jeho rychlost vystoupit až na 108 kilometrů v hodině. Na návětrných svazích hor se mohou tvořit dokonce až půlmetrové závěje. Hrozí také výrazné zhoršení sjízdnosti cest, varují meteorologové.

Řada dopravních nehod ve čtvrtek po celý den silně komplikovala dopravu na našich silnicích. Špatná byla situace hlavně na dálnici D1. Automobily, kterým výrazně ztěžovalo jízdu náledí, havarovaly na jejím středočeském úseku i na Vysočině.

Aktuální informace o dopravní situaci můžete zjišťovat na webu Zelené vlny anebo ze svých mobilních telefonů na wap.rozhlas.cz.

Lenka Rákosová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme