Část Středočeského kraje zasáhly bouřky. Platí celorepublikové varování

Část Středočeského kraje zasáhla v neděli odpoledne silná bouřka. V Praze-západ a na Berounsku likvidují hasiči spadlé stromy, které zastavily na několik hodin i provoz vlaků na trase Praha-Beroun. V pondělí se bouřková činnost rozšíří i do ostatních regionů.

Praha (Aktualizováno: 20:15 9. 7. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kromě odstraňování spadlých stromů z kolejí čerpali hasiči i vodu ze zatopených sklepů. Podle mluvčího středočeských hasičů Ladislava Holomčíka řešili hasiči jen v Černošicích 12 událostí. Na trakční vedení železniční trati tam mimo jiné spadl strom.

Podle webu Českých drah byla místo vlaků na několik hodin zavedena náhradní autobusová doprava. Komplikace trvaly až do 20 hodin. Některé vlaky dálkové i regionální dopravy byly zcela odřeknuty, jiné jezdily odklonem přes Rudnou u Prahy a nabíraly zpoždění několik desítek minut. 

Bouřky zasáhnou celé Česko

Meteorologové v neděli vydali výstrahu před bouřkami, které Česko zasáhnou odpoledne a v pondělí. Mohou být místy doprovázeny přívalovým deštěm, kroupami a nárazy větru.

Bouřky budou podle meteorologů intenzivnější zejména v odpoledních a večerních hodinách. Ojediněle mohou ale přijít i v noci na pondělí. Bouřková činnost bude slábnout v průběhu noci na úterý, a to nejdříve v Čechách, k ránu pak i na Moravě a ve Slezsku.

V bouřkách může spadnout 30 až 50 milimetrů srážek. Přívalový déšť může ojediněle zatopit níže položená místa, uvedli meteorologové. K bouřkám se navíc může přidat i vítr s nárazy do rychlosti 90 kilometrů v hodině. Lidé by proto měli zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně položené předměty.

Výstraha před silnými bouřkami platí od 11.30 do nedělní půlnoci pro Karlovarský, Plzeňský, Jihočeský a Středočeský kraj. Dále pro Prahu, Vysočinu a Chomutovsko s Lounskem.

V Jihomoravském kraji hrozí silné bouřky až do pondělního rána, kdy začne platit výstraha pro východní Čechy, Liberecký kraj a většinu Ústeckého kraje. Kolem pondělního poledne by silné bouřky mohly dorazit také do Olomouckého, Moravskoslezského a Zlínského kraje.

Bára Maxová, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme