Česko zatím po vzoru Německa nekoupí CD s údaji o nepřiznaných penězích v zahraničí

Česká republika se podle ministra financí Miroslava Kalouska zatím nebude inspirovat Německem a neuvažuje o nákupu disků s daty daňových hříšníků. Německá vláda si koupila disk s tajnými daty daňových hříšníků a na jeho základě rozjela razie po celé zemi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr financí Miroslav Kalousek | Foto: Filip Jandourek

„Velmi úzce spolupracujeme se zeměmi nejenom Evropské unie, ale s dalšími více než sto státy třetího světa v rámci smlouvy proti dvojímu zdanění a o výměně informací,“ řekl ministr financí Miroslav Kalousek.

„Samozřejmě že naše spolupráce s německou finanční správou je vysoce nadstandardní úrovně a správy si informace předávají,“ dodal.

Německá vláda do kompaktního disku s daňovými údaji investovala čtyři miliony eur. Má daňovým inspektorům pomoci při odhalování daňových úniků. Na základě získaných informací už rozjela razie po celé zemi. Slibuje si od toho, že získá dodatečný daňový příjem až půl miliardy eur.

Údaje o držitelích švýcarských kont jsou Německu prospěšné. Razie mají pokračovat

Číst článek

Martin Drtina, Martina Spěváčková, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme