Česko zažilo mrazivé ráno, další nás čeká zítra. Pak už teploty zamíří vzhůru

S prvním říjnem přišly do Česka mrazy. Rekord padl v horské osadě Jizerka v Jizerských horách. Teploměr tam ukázal minus 9,6 stupně Celsia.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Osada Jizerka | Foto: Jaroslava Mannová

Teploty pod nulou byly dnes ráno zhruba na polovině území České republiky, tedy nejen v mrazových lokalitách, jako je právě Jizerka.

„Třeba -3 stupně byly v Dobřichovicích, -2,8 stupně v Jihlavě. Mrzlo i v Liberci, Čáslavi nebo v Průhonicích u Prahy. Mráz ve dvou metrech byl po ránu opravdu na řadě míst a teploty při zemi byly ještě o tři, čtyři stupně Celsia nižší,“ řekl Českému rozhlasu Jan Šrámek z ČHMÚ.

Teploty po ránu pod nulou ale podle něj nejsou na přelomu září a října ničím extrémním.

Přehrát

00:00 / 00:00

O dnešním mrazivém ránu a výhledu počasí na další dny mluvil meteorolog Jan Šrámek z ČHMÚ

„Čeká nás ještě jedna pořádně studená noc, zítřejší ranní teploty 4 až 0 a znovu četné přízemní mrazíky. Zítra přes den potom už budou teploty příjemnější, 15 až 19 stupňů. Na obloze by mělo být jasno nebo skoro jasno, podobně jako po celý dnešní den.“

V dalších dnech sice teploty půjdou nahoru, na obloze ale bude oproti dnešku víc mraků. Nepůjde tak o klasické babí léto.

I v sobotu by po rozpuštění ranních mlh nebo nízké oblačnosti ale mělo převažovat jasno až polojasno, oblačnosti bude přibývat až večer. Noční teploty už budou okolo +7 stupňů, přízemní mrazíky se můžou ještě objevit na západě Čech. Odpolední teploty vystoupí na 17 až 21 stupňů.

„V dalších dnech už počítáme s tím, že už by nikde mrznout nemělo, mimo vyhlášených mrazových lokalit. Noční teploty budou okolo +9 stupňů, nejvyšší denní by měly být okolo 18 nebo 19 stupňů. K tomu se hlavně během úterka objeví pár přeháněk na jihozápadě, jinak by pršet nemělo,“ dodává meteorolog Jan Šrámek.

mta, Michaela Široká Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme