Česko zpřísňuje opatření proti zavlečení ptačí chřipky

Česká republika zpřísňuje opatření proti zavlečení ptačí chřipky. Od dnešní půlnoci začne platit zákaz trhů s drůbeží a ostatními ptáky, jejich výstav nebo přehlídek, a také zákaz pořádání soutěží poštovních holubů s mezinárodní účastí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slepice | Foto: AFP | Zdroj: AFP

Česko tak - podle ministra zemědělství Petra Zgarby - reaguje na včerejší doporučení Evropské komise.

Plné znění nařízení

S účinností od soboty 22. 10. 2005 od 0,00 hodin, nařizuje ministr zemědělství Petr Zgarba následující mimořádná opatření z důvodu nebezpečí zavlečení a rozšíření vysoce patogenní aviární influenzy způsobené influenza virem A subtypu H5N1 na území České republiky.

Zakazuje se pořádání svodů drůbeže a ostatních ptáků, tj. soustředění drůbeže a ostatních ptáků různých chovatelů na určeném místě a k určenému účelu, zejména trhy s drůbeží a ostatními ptáky, výstavy, nebo přehlídky, výkonnostní zkoušky a chovatelské soutěže.

Pozastavuje se platnost vydaných veterinárních podmínek pro konání svodů drůbeže a ostatních ptáků vydaných Státní veterinární správou České republiky pro svody s mezinárodní účastí. Pozastavuje se platnost veterinárních podmínek pro konání svodů drůbeže a ostatních ptáků vydaných místně příslušnými krajskými veterinárními správami a Městskou veterinární správou v Praze pro svody s účastí drůbeže a ostatních ptáků chovaných v České republice.

Zakazuje se pořádání soutěží poštovních holubů s mezinárodní účastí na území České republiky a účast poštovních holubů chovatelů z České republiky na soutěžích v zahraničí.

Mimořádná veterinární opatření vydaná Státní veterinární správou v plném znění naleznete zde.

Milan Kopp, Naděžda Hávová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme