Českobudějovický magistrát čelí tlakům z ODS i opozice

České Budějovice mají od srpna atrakci, na kterou jsou náležitě hrdé – vlastní přístav, z něhož vyplouvá desetimetrové platidlo do Vrbného a zpět. Opozice považuje splavnění Vltavy za přepych.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České Budějovice - náměstí

České Budějovice - náměstí | Foto: Agentura CzechTourism

Zprovoznění této linky však město nestálo ani korunu. Půl miliardy přihrál ze záhadných důvodů stát. Radnice na to neměla žádný vliv a ještě získala protipovodňovou ochranu.

Proti se postavili pouze Zelení a jisté výhrady mají za opozici někteří sociální demokraté jako je třeba Miroslav Joch. „Aby jezdily nějaké lodičky z Českých Budějovic do Hluboké, myslím, je v současné době přepych. Město má jiné, závažnější problémy,“ tvrdí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lubomír Smatana o nedávné politické krizi na českobudějovickém magistrátu

Opoziční zastupitel má možná na mysli skandály, kterými se Budějovice proslavily. Nejkřiklavější je pád primátora Juraje Thomy z ODS.

Ten na jaře vyhodil tajemníka magistrátu, který rozbíjel stěrače na automobilech jistých lidí. Ovšem tajemník měl za sebou vlivného kmotra z ODS, říká dnes bývalý primátor.

Bratrovražedná válka v budějovické ODS odnesla Thomu do opozice. Vede kandidátku Hnutí občané pro Budějovice a staronovým primátorem se stal na pár měsíců Miroslav Tetter z KDU ČSL.

Ten tvrdí, že korupce není v Českých Budějovicích aktuálním tématem. „Byl bych rád, aby každý, kdo má podezření, přišel a řekl: ‚Tady ta korupce byla.‘ Za čtyři měsíce toho moc neudělám, ale chci zklidnit atmosféru, protože magistrát musí být apolitický,“ říká Tetter.

O korupci netuší nic ani opoziční zastupitelé, které Radiožurnál oslovil. V komunálních volbách dominují jiná témata a v Českých Budějovicích začalo pěkné babí léto.

Ľubomír Smatana, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme