Českobudějovický magistrát čelí tlakům z ODS i opozice

České Budějovice mají od srpna atrakci, na kterou jsou náležitě hrdé – vlastní přístav, z něhož vyplouvá desetimetrové platidlo do Vrbného a zpět. Opozice považuje splavnění Vltavy za přepych.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České Budějovice - náměstí | Foto: Agentura CzechTourism

Zprovoznění této linky však město nestálo ani korunu. Půl miliardy přihrál ze záhadných důvodů stát. Radnice na to neměla žádný vliv a ještě získala protipovodňovou ochranu.

Proti se postavili pouze Zelení a jisté výhrady mají za opozici někteří sociální demokraté jako je třeba Miroslav Joch. „Aby jezdily nějaké lodičky z Českých Budějovic do Hluboké, myslím, je v současné době přepych. Město má jiné, závažnější problémy,“ tvrdí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lubomír Smatana o nedávné politické krizi na českobudějovickém magistrátu

Opoziční zastupitel má možná na mysli skandály, kterými se Budějovice proslavily. Nejkřiklavější je pád primátora Juraje Thomy z ODS.

Ten na jaře vyhodil tajemníka magistrátu, který rozbíjel stěrače na automobilech jistých lidí. Ovšem tajemník měl za sebou vlivného kmotra z ODS, říká dnes bývalý primátor.

Bratrovražedná válka v budějovické ODS odnesla Thomu do opozice. Vede kandidátku Hnutí občané pro Budějovice a staronovým primátorem se stal na pár měsíců Miroslav Tetter z KDU ČSL.

Ten tvrdí, že korupce není v Českých Budějovicích aktuálním tématem. „Byl bych rád, aby každý, kdo má podezření, přišel a řekl: ‚Tady ta korupce byla.‘ Za čtyři měsíce toho moc neudělám, ale chci zklidnit atmosféru, protože magistrát musí být apolitický,“ říká Tetter.

O korupci netuší nic ani opoziční zastupitelé, které Radiožurnál oslovil. V komunálních volbách dominují jiná témata a v Českých Budějovicích začalo pěkné babí léto.

Ľubomír Smatana, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme