Předsedou Československé obce legionářské zůstává Pavel Budinský, dostal 54 z 65 možných hlasů

Předsedou Československé obce legionářské (ČsOL) se v sobotu stal Pavel Budinský, který obhájil svůj mandát. Rozhodli o tom v sobotu členové ČsOL na pravidelném sněmu. Zástupci zvolili rovněž širší vedení organizace. Akce na pražském Vítkově se dnes zúčastnili mimo jiných i místopředseda Sněmovny Vojtěch Pikal (Piráti), poslankyně a starostka Prahy 2 Jana Černochová (ODS) nebo generálmajor Jan Kaše. ČsOL vznikla v roce 1921.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dlouholetý předseda Československé obce legionářské Pavel Budinský | Zdroj: ČTK

Pro Budinského hlasovalo 54 z 65 účastníků sněmu. Ti zvolili rovněž místopředsedy, kterými se stali Emil Boček, Tomáš Pilvousek, Václav Kuchyňka a Tichomír Mirkovič.

Váleční veteráni, potomci legionářů, ale i „příznivci legionářských myšlenek dnes také bilancovali poslední čtyři roky fungování organizace.

„V posledních letech posílila ČsOL své celostátní postavení. Získali jsme nové partnery a na veřejnosti vystupujeme jednotně. Jsme organizace s jasnou vizí,“ řekl na úvod sněmu nyní staronový předseda Budinský.

ČsOL vznikla 22. května 1921 a jde o spolek sdružující veterány československého zahraničního a domácího odboje, válečné veterány nebo účastníky zahraničních misí. ČsOL se stará o 358 druhoválečných veteránů, 29 účastníků třetího odboje a 937 novodobých válečných veteránů. Obec sdružuje téměř 3800 členů v České republice i v zahraničí.

Snímky ze sněmu Československé legionářské obce:

Snímky z republikového sněmu Československé obce legionářské | Zdroj: Československá obec legionářská

Snímky z republikového sněmu Československé obce legionářské | Zdroj: Československá obec legionářská

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme