Předsedou Československé obce legionářské zůstává Pavel Budinský, dostal 54 z 65 možných hlasů

Předsedou Československé obce legionářské (ČsOL) se v sobotu stal Pavel Budinský, který obhájil svůj mandát. Rozhodli o tom v sobotu členové ČsOL na pravidelném sněmu. Zástupci zvolili rovněž širší vedení organizace. Akce na pražském Vítkově se dnes zúčastnili mimo jiných i místopředseda Sněmovny Vojtěch Pikal (Piráti), poslankyně a starostka Prahy 2 Jana Černochová (ODS) nebo generálmajor Jan Kaše. ČsOL vznikla v roce 1921.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dlouholetý předseda Československé obce legionářské Pavel Budinský

Dlouholetý předseda Československé obce legionářské Pavel Budinský | Zdroj: ČTK

Pro Budinského hlasovalo 54 z 65 účastníků sněmu. Ti zvolili rovněž místopředsedy, kterými se stali Emil Boček, Tomáš Pilvousek, Václav Kuchyňka a Tichomír Mirkovič.

Váleční veteráni, potomci legionářů, ale i „příznivci legionářských myšlenek dnes také bilancovali poslední čtyři roky fungování organizace.

„V posledních letech posílila ČsOL své celostátní postavení. Získali jsme nové partnery a na veřejnosti vystupujeme jednotně. Jsme organizace s jasnou vizí,“ řekl na úvod sněmu nyní staronový předseda Budinský.

ČsOL vznikla 22. května 1921 a jde o spolek sdružující veterány československého zahraničního a domácího odboje, válečné veterány nebo účastníky zahraničních misí. ČsOL se stará o 358 druhoválečných veteránů, 29 účastníků třetího odboje a 937 novodobých válečných veteránů. Obec sdružuje téměř 3800 členů v České republice i v zahraničí.

Snímky ze sněmu Československé legionářské obce:

Snímky z republikového sněmu Československé obce legionářské | Zdroj: Československá obec legionářská

Snímky z republikového sněmu Československé obce legionářské | Zdroj: Československá obec legionářská

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme