Českou televizi nyní řídí bývalý finanční ředitel

Vedení České televize převzal finanční ředitel původního managementu Ladislav Paluska. Vysvětlil, že řízení převzal na nezbytně nutnou dobu a odůvodnil to provozními problémy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Věra Valterová, kterou pověřil vedením televize v době své nemoci generální ředitel televize Jiří Hodač, oznámila, že požádala o pomoc policii. Informaci o jmenování Palusky potvrdil i mluvčí Krizového výboru ČT Martin Schmarcz. Ten dnešní postup vysvětlil tím, že „do této chvíle se nikdo z takzvaného nového vedení“ neprokázal jakýmkoliv dokumentem, který by ho nyní opravňoval k řízení ČT. „V situaci, kdy není ředitel, není nikdo, kdo by se doložil nějakým právním způsobem, že ho může zastupovat, tak v té chvíli řídí televizi statutární zástupce, což je finanční ředitel a to je v tuto chvíli pan Paluska, protože jemu nebylo právním způsobem doručeno odvolání,“ řekl Scmarcz. Podle něho proto nelze hovořit o Paluskově dosazení.

Beznosku pověřil Hodač v minulých dnech výkonem funkce finančního ředitele, kterou za předchozího ředitele ČT Dušana Chmelíčka vykonával právě Paluska. Ředitelka zpravodajství Jana Bobošíková Českému rozhlasu řekla, že Věra Valterová se obrátila dopisy na ústavní představitele státu, ve kterých je informuje o protiprávním jednání stávkujcích.

Provozními problémy vysvětlil na tiskové konferenci dnešní převzetí vedení České televize finanční ředitel Ladislav Paluska. Vedení převzal za podpory stávkujících odborů a vyjednavače Petra Moose „na nezbytně nutnou dobu“.

„Není mou ambicí obsazovat sekretariáty,“ uvedl Paluska s tím, že vedení jako statutární zástupce přijal, aby zamezil pohybu nepovolaných lidí po Kavčích horách a chránil majetek České televize.

Vedení České televize ale považuje obsazení sekretariátu generálního ředitele zaměstnanci za nezákonné a podává na ně trestní oznámení. Podle finančního ředitele Jindřicha Beznosky, souvisí obsazení ředitelny s plánovaným forenzním auditem.

Věra Valterová, kterou pověřil vedením televize bývalý generální ředitel Jiří Hodač, dosud podle odborů nikomu nepředložila své oprávnění. Právní zástupce stávkujících Petr Čunderlík vysvětlil, že Valterová s nikým z vedení televize nekomunikuje a není ochotna jednat s odbory. S Valterovou odboráři i nadále počítají do takzvaného provozního vedení televize, které má po určitou dobu řídit tuto instituci. Ona sama ale nevidí důvod proč ukazovat své pověření svým podřízeným.

Jednání stávkového výboru odsoudil předseda lidovců Jan Kasal. Podle něj tímto zaměstnanci České televize popřeli, že bojují za svobodu slova.

Jednání stávkujících v České republice se nelíbí ani Kateřině Dostálové (ODS). Situaci přirovnala k Lidovým milicím.

Markéta Kaclová, Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme