Českou televizi povede Jiří Janeček

Generálním ředitelem České televize bude Jiří Janeček. Rozhodla o tom dnes televizní rada. Dosavadního ředitele zpravodajství svedl souboj s režisérem Jaroslavem Hyklem a hudebníkem Michalem Prokopem. Televizi dočasně řídil Petr Klimeš, nový generální ředitel se funkce ujme ve čtvrtek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Janeček | Foto: Petra Mášová

Dosavadní vedoucí pověřený řízením zpravodajství Jiří Janeček o svých kvalitách a schopnostech řídit Českou televizi přesvědčil 11 radních z patnácti a jediný tak překročil dvoutřetinovou hranici nutnou pro zvolení.

Janeček získal nejvíce hlasů i v předchozích kolech volby. Šanci stát se generálním ředitelem České televize měli vedle Janečka Jaroslav Hykl a Michal Prokop. Rada České televize dnes trojici finalistů vybrala po veřejných slyšeních sedmi postupujících kandidátů v tajném hlasování.

Členové rady na lístcích označovali maximálně tři nejvhodnější kandidáty ze sedmi. Z užšího výběru postoupili před dvěma týdny ještě prozatímní ředitel televize Petr Klimeš, šéfdramaturg zábavné tvorby ČT Richard Medek, bývalý ředitel výroby ČT Vít Novotný a bývalá ředitelka vlastní tvorby televize Prima Jana Kasalová. Původní počet přihlášených do nově vypsaného konkurzu byl 34.

Během veřejného slyšení nový ředitel říkal, že je schopen zvládnout kamarády, které si během práce v televizi vytvořil, a vypořádá se prý i s politickými tlaky. Za nejdůležitější považuje vztah zaměstnanců k firmě. "Často se říká, že hospodaříme neefektivně, a já tomu věřím. Je to tak, že bych chtěl, aby všichni lidé, kteří jsou zodpovědní za peníze, to vnímali tak, že jsou to peníze z jejich kapsy," uvedl.

Nový generální ředitel České televize plánuje provést personální audit. Kolik lidí bude muset propustit zatím neví. "Audit musí zahrnout i externí pracovníky. Já tvrdím, že interní zaměstnanci zastanou mnohem víc práce, a nebude třeba tolik externistů. Je mi jasné, že je to velmi nepopulární, ale bezpochyby je to nutné," uvedl Janeček. Ve zpravodajství chce posílit regionální vysílání a především se chce soustředit na srozumitelnost zpravodajství.

Lenka Šumová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme