Česku hrozí bouřky. Na jihu Moravy meteorologové varují i před požáry

Česku hrozí ve čtvrtek odpoledne a v pátek bouřky. V Jihomoravském kraji navíc do odvolání platí nebezpečí požárů, uvedl ve čtvrtek v aktuální výstraze Český hydrometeorologický ústav.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Počasí, déšť, bouřka, bouřky, prší (ilustrační foto) | Foto: Anna Kottová

Výstraha před silnými bouřkami pro Plzeňský a Jihočeský kraj platí od dnešních 11.00 do 22.00. Na Šumavě se podle meteorologů můžou odpoledne a večer ojediněle vyskytnout silné bouřky s přívalovými srážkami, nárazy větru a kroupami.

V červenci bude nejteplejší třetí týden. Teploměry ukážou v průměru kolem 25 stupňů

Číst článek

V pátek budou po většinu dne v České republice přeháňky nebo občasný déšť a místy bouřky, uvedli meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu.

Bouřky mohou být zejména v odpoledních a večerních hodinách ojediněle doprovázeny přívalovými srážkami, nárazy větru kolem 70 km/h a kroupami.

V Karlovarském, Ústeckém a Plzeňském kraji platí výstraha před bouřkami od pátečních 10.00 do 18.00. V Praze, Středočeském, Jihočeském, Pardubickém, Královéhradeckém, Libereckém a Ústeckém kraji a v kraji Vysočina vydrží bouřkové nebezpečí od pátečních 13.00 až do 22.00. Pro Moravu platí výstraha od pátečních 15.00 do sobotních 03.00.

Bouřky budou v Čechách slábnout během pátečního večera, na Moravě a ve Slezsku v noci na sobotu. Přívalový déšť může ojediněle vést k rychlému odtoku vody ze svahů, hrozí také rozvodnění malých toků nebo i jindy suchých koryt a zatopení níže položených míst jako sklepů.

Na jižní Moravě trvá vysoké nebezpečí vzniku požárů. Vzhledem k očekávaným srážkám se v pátek situace může místy částečně zlepšit. V přírodě, zejména na jižní Moravě by lidé kvůli suchu neměli rozdělávat oheň, kouřit a používat přenosné vařiče nebo jiné zdroje otevřeného ohně.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme