Česku schází debata všech lídrů stran do sněmovny, myslí si politologové

Lídra ODS Petra Nečase a předsedu ČSSD Jiřího Paroubka čekají ještě dva duely před volbami. Jeden se uskuteční v Českém rozhlase, druhý pak v České televizi. Podle politologů ale chybí v českém prostředí otevřená debata všech lídrů politických stran, které míří do poslanecké sněmovny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Paroubek a Petr Nečas ve studiu | Zdroj: ČTK

Nečas a Paroubek se střetli v prvním ze tří duelů předvolebního týdne v neděli. V diskusním pořadu televize Prima se tentokrát nečastovali pohádkovými tituly večerníčku nebo kašpárka, jako před čtrnácti dny v České televizi.

Přehrát

00:00 / 00:00

Politologové Lukáš Jelínek a Bohumil Doležal ve Světě o deváté.

Debata vyzněla spíš jako série dvouminutových monologů. „Model posloužil oběma politikům. Protože oba byli schopni v klidu odprezentovat svoji přípravu a říci všechno to, co měli na srdci,“ poznamenal politolog Lukáš Jelínek z Masarykovy dělnické akademie.

„Tentokrát jsem aspoň věděl, o čem se mluví. A také debata byla spíš o tom, kdo jaký udělá celkový dojem,“ podotkl politolog Bohumil Doležal.

Politici se také pustili do soupeřů, kteří ve studiu nebyli. Podle Jelínka totiž schází v Česku otevřená debata všech lídrů stran do poslanecké sněmovny. „Ale pravda je, že to schází spíš stranám samotným, posluchač nebo divák by z toho měl nejspíš galimatyáš,“ řekl Jelínek.

Ve středu 26. května čeká Petra Nečase a Jiřího Paroubka debata v Českém rozhlase, ve čtvrtek, to jeden před volbami, v České televizi.

Martina Mašková, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme