Český generální konzul v New Yorku účastníkem podivného obchodu

Český generální konzul v New Yorku Aleš Pospíšil se stal aktérem velmi nepříjemné aféry, podílel se totiž zřejmě na podivném převodu nemovitosti české emigrantky Marianne Youngové v Praze. Pozemek byl před časem přepsán na Pospíšilovu matku za pouhé dva tisíce dolarů. Marianne Youngová se domnívá, že se stala obětí podvodu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Central Park v New Yorku | Foto: Milan Kopp

Pražský právník Alexej Brach ji totiž nabídl za tentýž pozemek částku výrazně vyšší - třicet tisíc dolarů. O případ se zajímali reportéři Miroslav Konvalina a Jan Hrbáček a informuje o něm i dnešní vydání deníku Právo.

Paní Youngová zatím nechce o svém případu hovořit: "Já nechci teď o tom mluvit, protože je pro mne velmi důležité, abych dostale ten můj pozemek zpět."

Generální konzul v New Yorku Aleš Pospíšil tvrdí, že jde o nedorozumění. Pozemek byl prý na jeho matku převeden bez jeho vědomí: "Já jsem s paní Youngovou opakovaně hovořil, naposledy dnes, a ta mi naopak poděkovala, že jsem jí pomohl anulovat právní akt, se kterým se později neztotožnila," řekl Pospíšil Radiožurnálu v úterý.

Pozemek paní Youngové byl z vlastnictví Pospíšilovy matky přepsán na přítele konzula - majitele pražské realitní kanceláře Horren - Jaroslava Horkého. Ten převod nemovitosti české emigrantky zorganizoval a nyní se jí snaží její bývalý majetek vrátit. Také on tvrdí, že se vlastně nic nestalo. Podotýká navíc, že pozemek má kvůli nevyřízenému dědictví nízkou hodnotu:"Nikdo tady dámu neokradl! Klidně ať se na to kdokoliv podívá, zjistí sám osobně, že ten pozemek - ta čtvrtina- má nulovou hodnotu, v rámci toho, pokud nebudou udělány další kroky."

Další podrobnosti v dopoledním Radiožurnálu, v pořadu Pod kůži krátce po půl jedenácté a také v dnešním vydání deníku Právo.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina, Jan Hrbáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme