Český hráč si zahraje ve finále pokerového mistrovství ve Vegas. Ve hře je 200 milionů

Když se ve světě mluví o českých sportovcích, nemusí to být jen hokejisti, fotbalisti nebo tenisti. Velmi úspěšným sportovcem je také hráč pokeru Vojtěch Růžička. Letos se dostal do finále Světové série v pokeru (WSOP), která se považuje za pokerové mistrovství světa. Devítka finalistů nejslavnějšího pokerového turnaje se utká o 8 milionů dolarů, tedy o necelých 200 milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poker | Foto: Martin Dušek

Pokud člověk umí zachovat „pokerface“ a ještě k tomu hrát poker, může si z turnaje odnést 8 milionů amerických dolarů a také náramek pro vítěze, který je mezi hráči velmi ceněnou trofejí.

O to všechno bude ve finále Světové série v pokeru hrát Vojtěch Růžička spolu s dalšími osmi finalisty na přelomu října a listopadu. Celkem se do světové série zapojilo 6 737 hráčů ze 79 zemí.

Růžička hraje jak poker s kartami u stolu, tak turnaje na internetu. Všude se snaží zachovávat ten zmíněný „pokerface“ a být v klidu. I když cesta k tomu nenechat se ovládat emocemi je dlouhá.

„Hodně jsem mlátil do stolu, házel jsem myší a tak podobně. To už jsem se ale celkem odnaučil a už nebývám tak vzteklý,“ řekl Růžička před lety v rozhovoru pro server Pokerstrategy.com.

Už jen za to, že se dostal do finále, dostane milion dolarů. Před Růžičkou je v čele pořadí Američan Cliff Josephy. Třicetiletý český hráč je profesionální hráč a hraní pokeru je jeho zaměstnání.

„Když jsem zjistil, že existují dvě možnosti, jak bude můj život pokračovat, a jedna z nich je, že budu muset do práce, a druhá, že se konečně v pokeru zlepším, tak jsem se radši zlepšil,“ popsal Růžička.

Ten není jediný Čech, který si v Las Vegas zahraje na světovém turnaji. V roce 2011 usedl k finálovému stolu Martin Stazsko. Ten skončil druhý. Porazil ho němec Pius Heinz. I tak si ale Stazsko odnesl výhru 98 milionů korun.

Martin Karlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme