Meteorologové rozšířili výstrahu. Kvůli bouřkám a dešti se mohou rozvodnit některé řeky

Bouřky, které mají v pátek odpoledne dorazit do Česka, mohou zejména na severu Moravy a ve Slezsku přejít do trvalejších srážek. V sobotu proto na severovýchodě hrozí stoupání toků, které mohou dosáhnout prvního stupně povodňové aktivity. Varování s nízkým stupněm nebezpečí v pátek vydal Český hydrometeorologický ústav. Platí i dřívější varování před vysokými teplotami.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bouřky, které mají v pátek odpoledne dorazit do Česka, mohou zejména na severu Moravy a ve Slezsku přejít do trvalejších srážek | Zdroj: Český hydrometeorologický ústav

Bouřky, které mohou být ojediněle provázané krupobitím a nárazy větru o rychlosti kolem 70 kilometrů v hodině, mají podle meteorologů dorazit do Česka v pátek později odpoledne. Silné bouřky hrozí především v jižních a východních Čechách a dále v západních a severozápadních oblastech Moravy a ve Slezsku.

Červen byl v Česku nejdeštivější za posledních 60 let. Podzemní vody jsou i silně nad normálem

Číst článek

„V noci na sobotu budou bouřky přecházet do trvalejších srážek, které mohou být během soboty hlavně v Olomouckém a Moravskoslezském kraji vydatné,“ upozorňují meteorologové.

V sobotu proto na severovýchodě Česka očekávají vzestup hladin některých toků na první, tedy nejnižší povodňový stupeň. Především u menších toků mohou být ale vzestupy i výraznější.

Před dnešním příchodem bouřek budou na některých místech teploty nad 31 stupňů Celsia. Varování meteorologů před vedry se týká většiny středních Čech, části Jihočeského a Jihomoravského kraje i části východních Čech. Lidé by v horku měli dodržovat pitný režim a omezit tělesnou zátěž.

V sobotu už by se měly teploty podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu pohybovat nejčastěji mezi 16 až 20 stupni. Na Moravě a ve Slezsku bude při trvalém dešti jen kolem 14 stupňů Celsia.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme