Téměř v celém Česku hrozí od večera do nedělního rána náledí. Může za to tající sníh a noční mráz

V téměř celém Česku hrozí od sobotního večera do nedělního rána náledí. Výjimkou jsou jen západní Čechy, kde se náledí objeví zřejmě pouze ojediněle. Vyplývá to z výstrahy, kterou v sobotu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav. Česko v uplynulých dnech zasáhlo silné sněžení. V sobotu začal sníh tát a přišel déšť, ale v noci na neděli zase nastanou mrazy, takže vzniknou zmrazky a náledí.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Meteorologové varují před náledím (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Výstraha před náledím platí od sobotních 20.00 do nedělních 09.00 pro všechny kraje kromě Plzeňského a Karlovarského kraje.

Dopravu v Česku komplikuje sníh a silný vítr. Meteorologové vydali výstrahu

Číst článek

„Teploty poklesnou v noci na neděli na minus jeden až minus čtyři stupně Celsia, na západě Čech bude kolem nula stupňů Celsia,“ oznámili meteorologové. Řidiči a chodci musí být podle meteorologů kvůli kluzkým chodníkům a silnicím velmi opatrní.

V některých regionech již sníh tál v noci na sobotu. V části Středočeského a Ústeckého kraje tak podle informací na webu Českého hydrometeorologického ústavu zmizel sníh, který napadal v předchozích dnech.

V nižších polohách Česka byla v sobotu dopoledne výška sněhové pokrývky většinou do pěti centimetrů. Na jihu a severovýchodě Čech, Vysočině, severovýchodě Moravy a ve Slezsku bylo sněhu až 15 centimetrů, ojediněle 20 centimetrů. Na horách může být vrstva sněhu až 60 centimetrů, místy metr a v nejvyšších polohách přes 1,5 metru.

Ačkoli po nynějším oteplení sníh místy zmizel, v příštím týdnu se zase objeví. Meteorologové očekávají vydatné sněžení v úterý a středu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme