Meteorologové varují před pátečním sněžením na jihovýchodě Česka. V sobotu se pak může tvořit náledí

V jihovýchodní polovině Česka má v pátek vydatněji sněžit, přičemž místy může napadnout kolem deseti centimetrů mokrého sněhu. Zejména v nižších polohách bude sníh rychle odtávat a při poklesu teplot pod bod mrazu může na mokrých komunikacích od noci na sobotu vznikat náledí nebo zmrazky. Ve čtvrtek sdělil Český hydrometeorologický ústav. Současně uvedl, že sněžení a náledí mohou zkomplikovat dopravu a způsobit výpadky v energetice.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zima

V jihovýchodní polovině Česka má v pátek vydatněji sněžit, přičemž místy může napadnout kolem deseti centimetrů mokrého sněhu (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Upozornění před vydatnějším sněžením platí pro okresy na východě Jihočeského a Královéhradeckého kraje, velkou část Pardubického kraje a celou Vysočinu, Jihomoravský, Olomoucký, Zlínský a Moravskoslezský kraj od pátečního rána do noci na sobotu.

První mrazivější ráno. Teplota na jihu Čech klesla pod minus 10 stupňů Celsia

Číst článek

S tvorbou náledí, případně zmrazků tam mají lidé počítat od půlnoci na sobotu do sobotního dopoledne.

V souvislosti s očekávaným počasím meteorologové doporučují řidičům, aby jezdili opatrně a sledovali dopravní zpravodajství. Na pozoru by se měli mít i chodci, kterým hrozí úraz při uklouznutí na náledí. Starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven, doplnili meteorologové.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme