Česko podle meteorologů zasáhne vlna veder. Ve čtvrtek po poledni má být přes 31 stupňů Celsia

Český hydrometeorologický ústav vydal na čtvrtek varování kvůli vysokým teplotám. Ty by mezi 12. a 18. hodinou měly překročit 31 stupňů, někde by mohlo být až 34 stupňů Celsia. Výstraha se týká většiny Čech a Jihomoravského kraje, uvedli ve středu meteorologové.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český hydrometeorologický ústav vydal na čtvrtek varování kvůli vysokým teplotám (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Výstraha vydaná Českým hydrometeorologickým ústavem platí od čtvrteční 12. hodiny do 18. hodiny pro Čechy – kromě Královéhradeckého a Pardubického kraje a kraje Vysočina. Platí i pro většinu území Jihomoravského kraje, netýká se jen okresů Rosice, Tišnov, Boskovice, Blansko a Vyškov.

Od středy zavládnou vedra, varuje meteorolog. V pátek teplota vyšplhá až na 34 stupňů Celsia

Číst článek

Podle meteorologů hrozí lidem přehřátí a dehydratace. „Doporučuje se dodržovat pitný režim, zvýšit konzumaci neslazených nealkoholických nápojů, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami,“ doporučuje ústav.

Lidé by také měli v poledne a odpoledne omezit tělesnou zátěž. Děti a zvířata by také neměly zůstávat na přímém slunci nebo v zaparkovaných autech.

Meteorologové také předběžně upozorňují, že vysoké teploty budou sužovat celé Česko i v dalších dnech.

Od pátečního poledne do půlnoci z pondělí na úterý by pak měla platit výstraha před vedrem. Teploty budou překračovat 31 stupňů Celsia a místy bude až 34 stupňů. Poroste i nebezpečí vzniku a šíření požáru.

Meteorologové varují před VYSOKÝMI TEPLOTAMI. Odpolední teploty ve čtvrtek 17.6. překročí 31 °C. Vysoká zátěž na lidský organismus, nebezpečí přehřátí a dehydratace.
Více na chmi.cz, nebo v mobilní aplikaci ČHMÚ.

12:06 – 16. 06. 2021

4 24

pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme