Většinu republiky zasáhne vydatný déšť, varují meteorologové. Místy může napršet až 60 litrů vody

Meteorologové varovali před vydatným deštěm, který v pátek a v sobotu zasáhne většinu země s výjimkou západních a části severních Čech. Za 24 hodin může místy napršet 40 až 60 litrů vody na metr čtvereční. Výstraha platí od pátečního do sobotního poledne, informoval Český hydrometeorologický ústav.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Meteorologové varovali před vydatným deštěm, který v pátek a v sobotu zasáhne většinu země s výjimkou západních a části severních Čech | Zdroj: Český hydrometeorologický ústav

Kvůli vydatnému dešti hrozí hlavně problémy v dopravě - přes silnice může odtékat voda, řidiči se musejí připravit na sníženou viditelnost i riziko aquaplaningu. „Za deště je třeba snížit rychlost jízdy autem a jet velmi opatrně,“ upozornili meteorologové.

Uplynulé slunečné dny s téměř letními teplotami v pátek vystřídalo ochlazení a déšť. Sychravé počasí zřejmě bude pokračovat celý prodloužený víkend, poté se začne pozvolna oteplovat, má ubývat mraků i srážek.

#VYSTRAHA Vydatný déšť od 25.09.12,00 do 26.09.12,00 h.
Místy očekáváme vydatný déšť s úhrny 40 až 60 mm za 24 hodin. Možnost zvýšeného odtoku vody z krajiny a průtoku vody přes komunikace. Snížená viditelnost a riziko aquaplaningu.
Lokace: viz mapa (žluté)

10:36 – 25. 09. 2020

4 15

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme