Meteorologové varují před silným mrazem. Místy bude i méně než 30 stupňů pod nulou

Českou republiku budou od neděle až do druhé poloviny týdne sužovat silné mrazy, varoval Český hydrometeorologický ústav. Minimální teploty by se podle meteorologů měly pohybovat od -10 do -15 stupňů.

Praha (Aktualizováno: 11:56 24. 2. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zima (ilustrační foto) | Foto: CC0 Public domain

„Denní maximální teploty v neděli vystoupí jen na -8 až -4 °C, v pondělí (26. 2.) na -9 až -5 °C, v dalších dnech na -10 až -6 °C,“ uvádí ve výstraze Český hydrometeorologický ústav.

Za hodinu až tři centimetry sněhu a silný vítr. Na Česko se valí sněhová vánice

Číst článek

Pocitová teplota bude kvůli mírnému až čerstvému větru ještě nižší.

Podle meteorologů mohou teploty při malé oblačnosti, slabém větru a sněhové pokrývce místy klesnout až na -18 stupňů Celsia. „V tradičně nejstudenějších místech budou naměřeny teploty i pod -30 °C,“ dodává Český hydrometeorologický ústav.

Oteplovat by se mělo začít až na konci příštího týdne. Meteorologové doporučují lidem chránit se více vrstvami teplého oblečení, teplými botami, rukavicemi a pokrývkou hlavy.

„Nedoporučujese konzumovat alkohol, který rozšiřuje cévy a tím dochází k vyšším tepelným ztrátám, i když máme pocit tepla,“ doporučuje Český hydrometeorologický ústav.

Noc na sobotu

Silné mrazy zasáhly Česko už v noci na sobotu. Teploty se pohybovaly od -7 do -14 stupňů. Na horách teploty klesly až k -18.

„Rolava v Krušných horách, tam naměřili dokonce -20 stupňů, Kořenov-Jizerka měl -22 stupňů a nejnižší teplotu pro dnešní den naměřili na Kvildě-Perle Jezerní slati -23,6 stupně Celsia,“ řekl Radiožurnálu v sobotu meteorolog Pavel Šimandl.

pj, Anna Macků Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme