Meteorologové varují před silným větrem. Bude dosahovat až 110 kilometrů v hodině

Česky hydrometeorologický ústav vydal varování před silným větrem, který bude v pátek odpoledne a v sobotu dopoledne dosahovat až 110 kilometrů v hodině. Varování platí pro devět krajů ve východní části České republiky.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silný vítr, vichřice, bouře (ilustrační foto)

Meteorologové doporučují zajistit dveře a okna, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty. Ilustrační foto | Zdroj: Reuters

„V pátek bude zesilovat jihovýchodní, postupně až jižní vítr, který bude ve východní části Čech, na Moravě a ve Slezsku postupně dosahovat v nárazech až 90 kilometrů v hodině, v Jeseníkách a Beskydech kolem 110 kilometrů v hodině,“ varují meteorologové.

Národní park Šumava vytěžil letos kvůli polomům téměř dvakrát více dřeva než loni

Číst článek

Během sobotního odpoledne pak bude vítr podle Českého hydrometeorologického ústavu slábnout.

Výstraha se týká okresů Čáslav, Kutná Hora a Vlašim ve Středočeském kraji, Dačice v Jihočeském kraji, Rychnov nad Kněžnou v Královéhradeckém kraji, dále pak v Pardubickém, Jihomoravském, Zlínském, Olomouckém a Moravskoslezském kraji a kraji Vysočina od páteční 16. hodiny do soboty 14.00.

Meteorologové doporučují zajistit dveře a okna, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty. Řidiči by si měli dát pozor při řízení, jelikož vítr může podle meteorologů učinit auto neovladatelné.

pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme