V sobotu až 21 stupňů, v neděli přeháňky. O víkendu se ochladí, zlepšení přijde až ve druhé půlce týdne

Během víkendu se změní počasí. V sobotu bude ještě pěkně, ale v noci na neděli přejde přes Českou republiku studená fronta. Teplé a slunečné počasí se vrátí až ve druhé polovině příštího týdne. Serveru iROZHLAS.cz to řekl František Šopko z Českého hydrometeorologického ústavu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„V sobotu očekáváme převážně slunečné počasí," řekl meteorolog (ilustrační foto) | Foto: CC0 Public domain, Fotobanka Pixabay

„V sobotu očekáváme převážně slunečné počasí. Pouze ráno se budou ojediněle vyskytovat mlhy nebo nízká oblačnost a až večer v Čechách bude od severozápadu přibývat oblačnosti a později se ojediněle může vyskytnout přeháňka. Co se týká teplot, budou vysoké – ráno pět až jeden stupeň a odpoledne 17 až 21 stupňů Celsia,“ řekl serveru iROZHLAS.cz Šopko s tím, že vát bude slabý proměnlivý vítr.

Druhý víkendový den se ale počasí výrazně zhorší. „V noci na neděli bude přecházet přes naše území studená fronta, která změní charakter počasí, takže v neděli už bude převládat velká oblačnost, oblačno až zataženo, na jihu a jihovýchodě území z počátku ještě polojasno a od severu se vyskytnou místy přeháňky, které postupně nad 1000 metrů budou sněhové,“ dodal Šopko.

„Teploty se ráno budou pohybovat mezi osmi až čtyřmi stupni Celsia a přes den vystoupí na 10 až 14 stupňů Celsia.“

Zima byla sice bohatá na srážky, ale teplá. V nížinách je pořád sucho, říká bioklimatolog

Číst článek

K mírnému zlepšení dojde v neděli večer. „Srážky budou ustávat a na severu se částečně bude i zmenšovat oblačnost,“ doplnil meteorolog.

Počasí se zlepší až ve druhé polovině týdne. „V první polovině týdne bude převládat velká oblačnost, místy se budou vyskytovat přeháňky a teploty budou nižší. Pravděpodobně nejchladnější bude úterý a středa, kdy se odpolední teploty budou pohybovat od pěti do deseti stupňů Celsia,“ vysvětlil Šopko.

„Ve druhé polovině týdne bude postupně srážek ubývat, bude postupně až polojasno a teploty budou postupně stoupat na 12 až 17 stupňů Celsia,“ doplnil František Šopko z Českého hydrometeorologického ústavu.

Petr Jadrný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme