Teploty na Moravě v úterý překročí 31 stupňů. Meteorologové varují před bouřkami a deštěm

Horké počasí bude v Česku panovat i v úterý, kdy zejména na Moravě a ve Slezsku odpolední teploty překročí až 31 stupňů Celsia. Večer a v noci na středu pak přijdou silné bouřky s přívalovým deštěm, silným větrem a krupobitím. Podle meteorologů se budou vyskytovat v celé zemi, přičemž v západní polovině mají být silnější a mohou rozvodnit řeky.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ještě v úterý by podle předpovědi mělo být v Česku 28 až 32 stupňů, na jihovýchodě až 34 stupňů. Ilustrační foto | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

V některých místech by hladiny mohly vystoupat na první povodňový stupeň, informoval v pondělí Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Tornádo předpovědět nejde, říká meteorolog. Bouřky se mají vrátit příští týden, o víkendu bude hezky

Číst článek

Zejména na jihu Moravy se přitom lidé teprve pozvolna vzpamatovávají ze zkázy, kterou za sebou minulý čtvrtek zanechala silná bouře s tornádem. Zasáhla zejména Břeclavsko a Hodonínsko, zanechala za sebou přes 1200 poškozených domů a šest obětí.

Ještě v úterý by podle předpovědi mělo být v Česku 28 až 32 stupňů, na jihovýchodě až 34 stupňů. Později odpoledne a večer se od jihozápadu objeví četné přeháňky a bouřky, ojediněle i velmi silné.

Ve východní části republiky se při nich lokálně může vyskytnout přívalový déšť s úhrny kolem 30 milimetrů, s kroupami a nárazy větru kolem 70 kilometrů v hodině.

Pro Prahu, Středočeský, Jihočeský, Plzeňský, Karlovarský, Ústecký, Liberecký a Královéhradecký kraji platí od úterních 20.00 do středečního rána upozornění před vysokým nebezpečím velmi silných bouřek.

Vítr při nich může dosáhnout v nárazech až 90 kilometrů v hodině a při přívalových srážkách napršet kolem 50 milimetrů vody. V uvedených krajích současně mohou stoupnout hladiny řek, voda by se však neměla vylévat z břehů. Podle meteorologů by se lidé měli vyvarovat koupání či plavbě na lodi na těchto tocích.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme