Silné bouřky podle meteorologů hrozí na většině území Česka. Ústecko ve středu čekají vysoké teploty

Meteorologové rozšířili výstrahu před silnými bouřkami i pro severovýchod země. Zároveň vydali varování na středu před vysokými teplotami pro Ústecký kraj. Teploty tam můžou ojediněle překročit i 32 stupňů Celsia. V úterních odpoledních hodinách a večer pak meteorologové očekávají ojediněle silné bouřky s přívalovými dešti na většině území Česka.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Meteorologové rozšířili výstrahu před silnými bouřkami i pro severovýchod země | Zdroj: Český hydrometeorologický ústav

„Během úterního odpoledne a večera očekáváme ojedinělý výskyt silných bouřek, které budou doprovázené zejména přívalovými srážkami s úhrny kolem 40 milimetrů. Nižší pravděpodobnost bouřek je v krajích na severu a severovýchodě území. Ve středu dosáhnou odpolední teploty v Ústeckém kraji ojediněle až 32 stupňů,“ řekl Radiožurnálu meteorolog Pavel Borovička.

V pondělí se mohou objevit silné bouřky, varují meteorologové. Může je doprovázet přívalový déšť

Číst článek

Výstraha před silnými bouřkami platí v úterý od 12 do 24 hodin v Praze, Středočeském, Jihočeském, Plzeňském, Karlovarském a Ústeckém, Jihomoravském a Zlínském kraji a kraji Vysočina.

V Libereckém kraji se pak výstraha týká okresů Česká Lípa, Jablonec nad Nisou, Liberec, Nový Bor, Turnov, v Královéhradeckém kraji okresů Hořice, Hradec Králové, Jičín, Kostelec nad Orlicí, Nový Bydžov, v Pardubickém kraji okresů Česká Třebová, Hlinsko, Holice, Chrudim, Litomyšl, Moravská Třebová, Pardubice, Polička, Přelouč, Svitavy, Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto, v Olomouckém kraji pak Konice a Prostějova.

Výstraha před středečními vysokými teplotami v Ústeckém kraji se netýká okresů Rumburk a Varnsdorf. V jihozápadní polovině Česka se na konci pracovního týdne začnou vyskytovat přeháňky nebo bouřky, ojediněle můžou být i silné.

Jan Bílek, pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme